Firari Kocalar

Vikki Stark (2019) Firari Kocalar: Terk Edilen Kadının İyileşme ve Yenilenme Rehberi, çev. Ayten Alkan, İstanbul: Varlık Yayınları.

82069040826554“Bütünüyle travmatize olmuştum. Bedenim kıyamet yerine fırlatılmış gibiydi; duygusal acı fizikseldi ve neredeyse dayanılmazdı. Onlarca yıl boyunca hayatımın gerçekliği olmuş olan ‘evliliğinde mutlu’yu yeniden tanımlamak için mücadele eder ve buna kocama dair yeni bir görüşü entegre etmeye çalışırken aklım kilitleniyordu. O, sanki bir hologramdı. Yüzü tanıdık görünüyordu ama önümde dikilen adam, aslında bir yabancıydı.”

Vikki Stark, kocaları kendilerini ansızın terk etmiş kadınlara, neden hazırlıksız yakalanmış olduklarını anlayabilmeleri için çok değerli bir rehber sunuyor. Elinizdeki kitap, aynı zamanda, genellikle ihmal edilmiş olan bu eş suiistimalinin, yani terk edilmenin üstesinden gelmiş kadınların hikâyelerini işitmenize imkân verip iyileştirici gücü olan bir destek sağlıyor.

– Louise DeSalvo, Dr., Sağaltım Yolu Olarak Yazmak (Writing as a Way of Healing) kitabının yazarı

Eğer Dr. Jekyll’le evlendiyseniz ve evlendiğiniz insan Bay Hyde’a dönüşüp sizi hiç ikaz etmeksizin kapıdan çıkıp gittiyse, o zaman bu kitap sizin için. Stark’ın önerdiği son derece isabetli “Yol Almak için Yedi Adım”, yeniden yolunuzu bulmanızı, hatta Stark’ın öngördüğü gibi, daha iyi bir yol bulmanızı sağlayacak.

– Catherine Gildiner, Dr., Şelalelere Çok Yakın, Şelalelerin ve Baştan Çıkmanın Ardından (Too Close to the Falls, After the Falls and Seduction) kitabının yazarı

Firari Kocalar, binlerce kadın ve bu kitabı okuma cesaretini gösterebilecek erkekler için, mükemmel bir biçimde hazırlanmış, harekete geçirici, bilgilendirici bir kitap.

– Jed Diamond, Ph.D., Huzursuz Erkek Sendromu: Depresyon ve Saldırganlığın Dört Temel Sebebini Anlamak ve Başa Çıkmak (The Irritable Male Syndrome: Understanding and Managing the 4 Key Causes of Depression and Aggression) kitabının yazarı

Vikki Stark, kendi hikâyesinin yanı sıra mülâkat yaptığı çok sayıda kadının hikâyesini de paylaşıyor ve okuyucuya iyileşme sürecinin zorlu aşamaları boyunca rehberlik ediyor. Ümit aşılayan bu kitap, sadece nasıl baş edeceğinizi değil, aynı zamanda nasıl yeniden kendinizi bulacağınızı da gösteriyor.

– Constance Ahrons, Dr., İyi Boşanma ve Biz Hâlâ Aileyiz (The Good Divorce and We’re Still Family) kitabının yazarı

https://www.varlik.com.tr/kitapDetay.aspx?kategoriID=16&kitapID=527

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s